Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su slapukų politika.
Šviečiamoji gyvulininkystės programa
Žemės ūkio ministerija ir Žemės ūkio agentūra prie Žemės ūkio ministerijos (toliau - Agentūra) įgyvendina Šviečiamąją gyvulininkystės programą (toliau - Programa), kurios tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste.
Įgyvendinant Programą vaikai ir jaunimas supažindinami su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais, su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis; darnios gyvulininkystės principais (gyvūnų gerove, šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimu, aplinkosaugos ir ekologijos principais ūkiuose, ūkių modernizavimu ir skaitmenizavimu, tvariu maisto vartojimu ir atliekų tvarkymu, švaria energetika ir kt.) įgyvendinant tvaraus ekonomikos augimo strategiją – Europos žaliąjį kursą; gyvulininkystės specialistų rengimu bei darbo šioje srityje galimybėmis.
Pažintinės žuvininkystės programa „Išauginta Europos Sąjungoje“
Pažintinės žuvininkystės programą „Išauginta Europos Sąjungoje“ (Programa) įgyvendina Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.
Programos tikslas - Plėsti dalyvių žinias apie akvakultūros sektorių, skatinti Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintų žuvininkystės produktų vartojimą, supažindinti su verslo bei karjeros galimybėmis akvakultūros sektoriuje.
Kas gali dalyvauti programoje?
Programoje gali dalyvauti paraiškas užpildžiusios šalies pradinio ir pagrindinio ugdymo švietimo įstaigos. Dalyviai skirstomi į dvi amžiaus grupes:
-pradinio ugdymo (1-4 klasių) moksleiviai;
-pagrindinio ugdymo (5-8 klasių) švietimo įstaigų moksleiviai.
Kaip vyksta Programos įgyvendinimas?
Paskelbiamas kvietimas dalyvauti Programoje. Gautos pradinio ir pagrindinio ugdymo švietimo įstaigų užpildytos paraiškos įvertinamos ir, vadovaujantis Programos įgyvendinimo taisyklėmis, atrenkami Programos dalyviai.
Atrinkti dalyviai aprūpinami (organizatorių lėšomis) sukurta ir specialiai išleista mokomąja metodine medžiaga, organizuojamos paskaitėlės su akvakultūros srities žinovais. Antrojoje Programos dalyje organizuojamos pažintinės išvykos į mokymo įstaigas, kuriose yra rengiami akvakultūros ir žuvivaisos specialistai.
Besibaigiant Programos veikloms, Programos dalyviai kviečiami dalyvauti kūrybinių darbų konkurse ir kūrybiškai atskleisti programos įgyvendinimo metu įgytas žinias. Kūrybinių darbų konkurse gali dalivauti tik Programos dalyviai. Mokiniai varžosi keturiose kategorijose pagal temas: mityba ir maisto ruošimas, komunikacija, mokslas ir technologijos bei menas.
PROJEKTAS "Kokybės krepšelis"
Europos Sąjungos struktūrinių fondų/ Europos socialinio fondo lėšų bendrai finansuojamas projektas Nr. 09.2.1-ESFA-V-719-01-0001 „Kokybės krepšelis“
Kauno Aleksandro Stulginskio mokyklos ataskaita
Kauno Aleksandro Stulginskio mokyklos stebėsenos tarpinė ataskaita 2022-05-31
Kauno Aleksandro Stulginskio mokyklos stebėsenos tarpinė ataskaita 2022-10-31
Kauno Aleksandro Stulginskio mokyklos tarpinė ataskaita 2022-12-31
Kauno Aleksandro Stulginskio mokyklos tarpinė ataskaita 2023-03-03
Kauno Aleksandro Stulginskio mokyklos II etapo stebėsenos atmintinė 2023-05-05
Veiklos tobulinimo plano patikslinimas Nr.2 2022-05-29 V-32
Projekto „Kokybės krepšelis“ mokyklos veiklos tobulinimo plano įgyvendinimas
2021-2023 m.m.
Kelionė į Šiaulius Patyriminis žygis
Ekskursija į Klaipėdą Išvyka į Kadagių slėnį
Ekskursija į Molėtus Ekskursija į Birštoną
Konferencija „Daržovių dauginimasis“
Ekskursija į Valdovų rūmus ir MO muziejų Atnaujintos bibliotekos erdvės
Ekskursija į botanikos sodą Chemijos pamoka naujojoje laboratorijoje
Mokykloje atidaryta nauja laboratorija Edukacija Tado Ivanausko gamtos muziejuje
Edukacinė STEAM išvyka Edukacinė išvyka į Kleboniškio mišką
Edukacinė STEAM išvyka Balandžio 1 d. mokykloje atidarytas skaitymo kambarys
Steam edukacija "Magiški kiaušiniai" Edukacinė STEAM išvyka
Kokybės krepšelis. Kas tai?
Tai tikslinė valstybės dotacija, suteikiama išimtinai mokinių pasiekimams gerinti. Kokybės krepšeliui iš ES struktūrinių fondų 2 metams numatoma skirti per 24 mln. Eurų. Lėšos skiriamos mokinių konsultacijoms, kitai mokymosi pagalbai, ugdymo aplinkai, tiriamajai ir kūrybinei mokinių veiklai organizuoti, mokytojų kvalifikacijai tobulinti ir kt.
Kodėl?
Mokinių pasiekimų skirtumai tarp skirtingų savivaldybių ar net tos pačios savivaldybės mokyklų yra gana dideli. Mūsų mokinių pasiekimų skirtumai yra vieni didžiausių Europos Sąjungoje, nutolę nuo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalių mokinių pasiekiamo vidurkio.
Pusėje Lietuvos savivaldybių kas penktas dešimtokas nepasiekia patenkinamo matematikos lygio. Mažiau nei trečdalyje savivaldybių beveik visi mokiniai pasiekia patenkinamą lietuvių kalbos žinių lygį.
Mokinių savijauta mokyklose nėra gera. 31%. mokinių jaučiasi vieniši, 54% teigia, kad mokykloje yra patyrę patyčias.
Daugelyje šalių atlikti tyrimai rodo tą pačią tendenciją – geresnė tėvų finansinė padėtis ir aukštesnis socialinis statusas turi įtakos geresniems jų vaikų pasiekimams mokykloje. Mokykla gali labai sumažinti neigiamą nepalankaus socioekonominio konteksto įtaką ir suteikti vaikams šansą į geresnę ateitį.
Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.
_________________________________________________________________________
PROJEKTAS
„Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“
Kauno Aleksandro Stulginskio mokykla 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.
Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.
Projekto metu mokykla bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.
Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:
http://www.sac.smm.lt/projektai-ir-programos/projektai/vykdomi-projektai/es-projektai/
_____________________________________________________________________
Kiti projektai
Ikimokyklinio ugdymo grupių "Drugelis" ir "Bitutė" vaikai ir 3a, 3b klasių mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja Rūta Glodeniene, pradinių klasių mokytojomis Dovile Griniene ir Jūrate Trimailoviene, muzikos mokytoja Giedre Brazauskiene ir darželio auklėtojomis Giedre Ambrazevičiene ir Sonata Bernotiene nuo 2022-01-01 iki 2022-06-30 dalyvauja tarptautiniame bendradarbiavimo projekte "Say Hello to the World". Projekto metu vaikai bendrauja su vaikais gyvenančiais Kroatijoje ir Slovėnijoje.
Vykdomų projektų aprašai
Projekto pavadinimas |
Vykdytojai ir partneriai |
Dalyviai |
Tarptautinė socialinių įgūdžių programa ,,Zipio draugai”. |
Vykdytojai – pirmų klasių mokytojos. |
Programoje dalyvauja pirmų klasių mokiniai ir jų mokytojos |
MTP plius projektas „Bendrojo lavinimo mokyklų modernizavimas“. Projekto trukmė: 2009 – 2013 m. |
Partneriai: Europos regioninės plėtros fondas; Europos socialinis fondas; Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centras |
Mokyklos bendruomenė |
MTP plius projektas „Technologijų, menų ir gamtos mokslų mokymo infrastruktūra“. |
Partneriai: Europos regioninės plėtros fondas; Europos socialinis fondas; Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centras |
Mokyklos bendruomenė |