Kauno Aleksandro Stulginskio pagrindinė mokykla

               

Adresas - Partizanų 152;

Tel./faksas 8-37-312088;

El.paštas - stulginskiovm@stulginskis.kaunas.lm.lt

   

         

                                 

              

2015 m. gegužės 10 diena

              

                                   

       

        

 

 

                           

           Pradinis puslapis  Džiaugiamės  Nuorodos  

 

                                                                        

 

 

 

 

 

                                                                      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bendros žinios apie mokyklą  

Istorija

Atributika

Strategija

 Struktūra ir kontaktai 

Valdymo schema

Administracija

Mokytojai

Savivalda

Komisijos

Kontaktai

Teisės aktai   

Nuorodos į teisės aktus(tėvams)

Mokiniams

Veikla   

Dokumentai

Ugdymas

Būreliai

Auditas

Projektai

Informacijos centras

Informacija (apie  darbo laiką)

Atlyginimas

Paslaugos   

Paslaugos

Mokinių priėmimas

Tradicijos  

Renginiai

Veikla

Bendradarbiaujame

Pasiekimai

Klausimai

Klauskite

 Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

 

 

 2013-2014m.m. renginiai

 2015-05-09

 

 Stasio Raštikio puskarininkių mokykla organizuoja Vienybės su visuomene dienas. Esame aktyvūs dalyviai, pasiruošę ginti Tėvynę.

 


 

 

 

 

 

2015-05-09

 

2015 metai skirti Prezidentui Aleksandrui Stulginskiui. Mokyklos bendruomenė prasmingai baigė darbo savaitę. Po pamokų į aktų salę sugūžėję mokiniai dalyvavo viktorinoje ,,Prezidento Aleksandro Stulginskio gyvenimas ir Jo idėjos“. Visą savaitę ruošęsi viktorinai pristatė namų darbus, demonstravo žinias iš Prezidento gyvenimo ir veiklos. Džiugu, kad saugome Prezidento atminimą!

 

 


 

2015-05-08

 

Sveikiname 6a klasės mokines Eimantę, Gabrielę ir jų matematikos mokytoją Vilmą Kazlauskienę Kauno miesto matematinių kūrybinių darbų konkurse laimėjusioms 4 vietą.

Gerų rezultatų pasiekė ir 5a klasės mokiniai Justinas ir Ieva ( mokyt. V. Arlauskienė). Taip ir toliau JAUNIEJI MATEMATIKAI!

 

 

 

 

2015m. balandžio 13 d.

 

 

TYRĖJO DIENA MOKYKLOJE
Aleksandro Stulginskio mokykloje-daugiafunkciame centre neeilinė diena – JAUNOJO TYRĖJO DIENA. Mokiniai dalyvavo projekto ,,Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas“ II etape. Tyrėjo dienos programos tikslas – sudominti mokinius tyrinėjimu ir paskatinti juos įsitraukti į Jaunojo tyrėjo veiklas. Šioje veikloje dalyvavo 150 mokinių.
Veiklos vyko planetariume ,,Mes ir visata“ ir kitose mokyklos erdvėse. Susipažinime su ,,Biomechanika ir judesių registravimo sistema“, ,,Greitaveike filmavimo kamera“, žiūrėjome ir aptarėme 3D filmą anglų kalba ,,I, human“ .
Mokslo atradimai labai pakeitė pasaulį. Tikimės, kad iš mūsų tarpo tikrai bus TYRĖJŲ. Dažniau tokių puikių dienų.
 


 

 

2015m. balandžio 03 d.

 

 Lopšinės ir pasakų sekimas turtina mažųjų pasaulį. Tik ar bemokame sekti pasakas?

Informacijos centro ( bibliotekos) vedėja Vitalija kviečia ikimokyklinių ugdymo įstaigų vaikus pasiklausyti jos sekamų pasakų. Mūsų mokyklos –DC mažieji dažni pasakų klausytojai. Sulaukiame ir svečių.

 


 

2015m. kovo 19 d.

 

Knyga į savo pasaulį įtraukia įvairaus amžiaus vaikus. Džiaugiamės, kad mūsų mokykloje apsilankė knygos ,,Spintos istorijos“, laimėjusios geriausios 2014 Metų knygos titulą, autorė Danguolė Kandrotienė. Rašytoja pristatė ne tik nuostabiąsias ,,Spintos istorijas", bet ir papasakojo, kaip gimsta knyga. Tokie susitikimai skatina mokinius skaityti knygas.


2015m. kovo 10 d.

 

Ačiū, Lietuva!

 

Švęsdama Lietuvos Laisvės 25-metį Kauno Aleksandro Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenė dalyvavo akcijoje "Padėka Lietuvai".

Džiugiai nusiteikę susirinkome mokyklos kieme, sugiedojome "Tautišką giesmę", linkėjome vieni kitiems gražios šventės. Mokyklos direktorius Vytautas Dubauskas sveikino su Lietuvos Nepriklausomybės švente.

Mokiniai džiaugėsi, kad gimė laisvoje Lietvoje ir dėkojo Jai už Laisvę. Bendrystės dvasioje kartu sušukome " Mes mylim Lietuvą".

Iš mažųjų rankų į laisvą Lietuvos padangę pakilo trispalviai balionai. Visada kartosime: "Sekdami Prezidento Aleksandro Stulginskio pavyzdžiu einame laisvu žingsniu į Tave, Lietuva".
 

 

       Mes mylim Lietuvą


 

2015m. kovo 06 d.

 

 Informacijos centras ( biblioteka) – tai vieta, kur kiekvienas randame ne tik reikiamos informacijos, bet ir atgaivą sielai, knygų pasaulį ir ne tik...
Literatūrinės popietės mokytojus suartina, paskatina kurti. Žavi literatūrinė popietė mokytojams ,,Apie meilę vaikiškai" pagal mokinių pamėgtą L. Žutautės knygą "Ferdinandas ir Pū ..." Aptarėme ne tik knygą, bet prisiminėme savo mokyklinius metus, pirmąją meilę. Popietę praturtino Gerojo Ganytojo parapijos klebono kun. Jono Stankevičiaus apsilankymas.

Informacijos centre ( bibliotekoje ) veikia mokytojos Loretos Milaikienės mokinių (2a kl. )kūrybinių darbų paroda iš antrinių žaliavų.

Taip pat kviečiame apsilankyti parodoje, skirtoje Prezidento Aleksandro Stulginskio 130-osioms gimimo metinėms.

 


2015m. kovo 06 d.

 

Pilietiškai nusiteikusi Aleksandro Stulginskio mokyklos-DC bendruomenė įsijungė į trispalvių apyrankių pynimo akciją. Mūsų mokyklai didelė garbė, kad kartu su LR Prezidente Dalia Grybauskaite galėjome jas užrišti ant Gedimino stulpų. Pirmokas Ervis, trečiokas Lukas, ateitininkai Indrė, Vygintė ir Tadas lydimi istorijos mokytojos Zitos Liutkienės atstovavo mokyklai.

 

 


 

2015m. kovo 03 d.

 

Kaziuko ratais pavasarį parvežėm

 

Dar tik bunda žemė po žiemos, o Kazelis jau su ratais į kermošių atlėkė. Nuo ryto šurmuliavo Kazelio kermošius. Stalai apkrauti kepiniais, segės ir apyrankės žėri, loterijos bilietai visi laimingi. Prekiautojai prekes giria, gira vaišina, šokėjai linksmina. Smagu buvo ir svečiams iš Dainavos mikrorajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų. Nė vienas neliko be Kazelio gėrybių. Iki kito kermošiaus!

 

 

 


 

2015m. vasario 27 d.

 

Prezidento gimtadienis

 

Kiekvienas vasaris ypatingas, nes švenčiame mokyklos vardatėvio gimtadienį. Šįmet vasario 26 dieną minėjome Prezidento Aleksandro Stulginskio 130-ąjį gimtadienį. Prie Prezidento kapo Kauno Panemunės kapinėse susirinko LR Prezidentės patarėja Marija Dautartaitė, Seimo narys Kazimieras Kuzminskas, miesto tarybos nariai Loreta Kudarienė ir Algimantas Kurlavičius, kauniečiai, Aleksandro Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenė. Mokiniai priminė svarbiausius Prezidento gyvenimo faktus.

Vakare Istorinėje Prezidentūroje Kaune mokiniai pristatė trečiąją savo kūrybinių darbų knygelę ,,Gyvas mūsų atminty“. Puikiai susirinkusiuosius nuteikė ,,Aguonėlės“ choro koncertas. O šeimyninis mokytojų Margaritos, Rūtos ir Rimanto Vaičekonių ansamblis dainai pakvietė visus susirinkusius.

Ypatingos padėkos už Prezidento Aleksandro Stulginskio atminimo puoselėjimą mokiniai sulaukė iš Prezidentės patarėjos. Mokyklos ateitininkai džiaugėsi nuotrauka su jaunatvišku meru Andriumi Kupčinsku.

Nė vienas gimtadienis nepraeina be Eucharistijos šventimo. Gerojo Ganytojo parapijos bažnyčioje meldėmės už amžinybėje esantį Prezidentą ir mokyklos bendruomenę. Klebonas kun.teol.lic Jonas Stankevičius linkėjo mokiniams sekti Prezidento Aleksandro Stulginskio pavyzdžiu.

Jau tradicija tapo, kad per Prezidento gimtadienį trys Lietuvos mokyklos, pavadintos Aleksandro Stulginskio vardu renkasi vienoje iš mokyklų. Šiais metais prisijungė ir A. Stulginskio universitetas. Kauno Aleksandro Stulginskio mokykloje-daugiafunkciame centre vyko respublikinė konferencija-seminaras. Mokyklos-DC direktorius Vytautas Dubauskas dėkojo už bendrystę ir už mokyklų vardatėvio atminimo saugojimą.

Mokiniams – gyva pilietiškumo pamoka. A.Stulginskio gyvenimas ir darbai nepamiršti, nes primena stulginskiečiai.

 

 


 

2015m. vasario 20 d.

 

Linksmas mano kraštas – Lietuva Tėvynė. Dainom apdainuotas, drobių raštais apkaišytas, mūsų meile gaivinamas. Tokie žodžiai skamba S. Stulginskio mokykloje – DC, nes jau švenčiame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25- metį. Visa mokyklos bendruomenė įsijungė į akciją „Lietuvai ir man“. Piname trispalves apyrankes, vieną – sau, o vieną – Lietuvai dovanų!

 

 

 


 

2015m. vasario 17 d.

 

Saulėtą, bet dar nešiltą vasario 17-osios - Užgavėnių - rytą mokykloje-daugiafunkciame centre šurmuliavo velniai, raganos, laukiniai žvėreliai ir Kanapinis su Lašininiu. Armonikos garsų išvilioti į kiemą mažiausieji mokyklos vaikai šoko, dainavo ir džiaugėsi žiemos ir pavasario jėgas simbolizuojančių personažų spektakliu. Blogas mintis ir darbus su More kartu sudeginę vaikai išvarė žiemą ir rinkosi grupėse skanauti Užgavėnių blynų.

 

 


 

 

2015m. vasario 13d.

 

Džiaugsmingai sutikome Vasario 16-ąją. Mokyklos direktorius Vytautas Dubauskas sveikino šventės proga, linkėdamas linkėdamas mokiniams tapti tautiškais ir pilietiškais. Pakili nuotaika lydėjo visą mokyklos bendruomenę.

 


 

    2015m. vasario 12 d.

 

Minėdami Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines Aleksandro Stulginskio mokykla-daugiafunkcis centras ir Menų darželis ,,Etiudas“ vykdo kasmetinį projektą ,,Vaikai keičia pasaulį“. Dailės akcija-paroda ,,Dovana Tėvynei 2015“ mokykloje subūrė Dainavos seniūnijos ikimokyklinių ugdymo įstaigų auklėtinius pradinių klasių mokinius bendram piešiniui. Mokyklos šeimininkai 4a klasės mokiniai ir jų mokytoja Leonora Palačionienė džiaugiasi, kad kartu patyrė bendrystės džiaugsmą.

Paroda veiks iki kovo 31 dienos A. Stulginskio mokykloje-daugiafunkciame centre.

 

 


 

 

 2015 m. sausio 13 d.

 

2015 metų sausio 13 dieną, 8.00 val. buvo uždegtos atminties žvakutės – gyvybės, šviesos, atminties ir vilties simbolis – žuvusiems už Lietuvos Laisvę. Mokyklos bendruomenės nariai įsisegę neužmirštuolės žiedą – atminties ir pagarbos ženklą, rinkosi mokyklos salėje, kur klausėsi dainų apie laisvę bei Laisvės gynėjų prisiminimų apie Sausio 13-osios įvykius.

8a klasės mokiniai dalyvavo Kauno miesto renginiuose, skirtuose Laisvės gynėjų dienai.

 

 

 


 

2014 m. gruodžio  23 d. 

       

Visą advento laikotarpį Aleksandro Stulginskio mokyklos – daugiafunkcio centro bendruomenė gyvena krikščioniška dvasia. Gruodžio mėnesį vykdome kasmetinį projektą „Dangaus ir žemės šventės belaukiant“ . Adventą pradėjo pradinukai. Rytmetį eidami su žibintais aplink mokyklą skelbė susikaupimo pradžią. Visos klasės pasipuošė advento vainikais. Pirmąją advento žvakę klasėse, linkėdami ramybės ir susikaupimo, uždegė apsilankę svečiai - pirmokai „angelėliai“.

Mokykla dalyvauja interjero puošimo projekte „Sveika gyva, Kalėdų viešnia!", kurį organizuoja Kauno miesto Švietimo ir ugdymo skyrius ir moksleivių aplinkotyros centras. Mokyklos erdves puošia parengtos paroda „Pasakų langą pravėrus“.

Mokyklos seimelio ir ateitininkų iniciatyva vyko akcija „Klasės altruisto rinkimai“, kurioje dalyvavo 1-10 klasių mokiniai.

2014-12-09 dieną mokykloje lankėsi Vytauto bažnyčios klebonas Kęstutis Rugevičius. kuris su mokytojais kalbėjosi apie susikaupimą adventiniu laikotarpiu apie tai kokia tikroji Kalėdų prasmė.

2014-12-15 dieną buvęs mokyklos auklėtinis kunigas Audrius Martusevičius bendravo su vyresniųjų klasių mokiniais.

2014 m. gruodžio 18 d. Aleksandro Stulginskio mokyklos - daugiafunkcio centro bendruomenė dalyvavo Kalėdų rekolekcijose Gerojo Ganytojo bažnyčioje. Buvo aukojamos šv. Mišios, kurioms vadovavo parapijos klebonas kun. J. Stankevičius. Mišiose giedojo mokyklos mokytojų ir mokinių ansamblis, mokiniai skaitė šv. Rašto skaitinius, visuotinės maldos kreipinius, patarnavo prie altoriaus. Po šv. Mišių parapijos klebonas pasveikino mokyklos bendruomenę artėjančių šv. Kalėdų proga.

18 valandą mokyklos aktų salėje vyko adventinė vakaronė „Tikiu gyvenimu...“. Svečiai, tėveliai ir mokytojai žiūrėjo mokinių spektaklį „Sniego karalienė“. Mokyklos bendruomene dalyvavo Kūčių vakarienėje, stalą palaimino parapijos klebonas, buvo laužomas kalėdaitis.
 

 

  

 2014 m. lapkričio 30 d.

 

Lietuvos Šaulių sąjungos garbės kuopos vadas Vakdas Kilpys bei sporto irkultūros klubo vadas Tomas Juraitis vedė mokiniams pilietiškumo pamoką, pristatė Šaulių sąjungos ir Lietuvos kariuomenės veiklą.
Po to pradinių klasių mokiniai vyko į Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerinį batalioną.
 

       

 2014 m. lapkričio 15 d.

 

Lapkričio 14 dieną mokykloje vyko pilietinė akcija „Tolerancijos knyga“. Mokiniai su klasės draugais aptarė žodžio tolerancija prasmę ir reikšmę, analizavo tolerancijos pavyzdžius iš Lietuvos ir mokyklos gyvenimo. Savo mintis apie toleranciją užrašė knygose, kurios šiais metais yra tolerancijos simbolis. Šiomis knygomis papuoštos mokyklos klasių durys.

 

  

 2014 m. lapkričio 10 d.

 

Lapkričio 10 d. 11val. mokyklos bendruomenė susirinko į renginį "Šviesos ir knygos šventė", kuriuo pradėjome Šiaurės šalių bibliotekų savaitę. 7 klasės mokiniai Justas ir Meda skaitė suomių pasaką „Lapė, šarka ir varna“. Po to trumpai aptarėme, ko moko šis kūrinys. Pradinių klasių mokiniai žiūrėjo filmuką „Stebuklinga skrybėlė“.

Mokyklos bibliotekoje - informacijos centre surengta paroda „Tuvė Janson – 100 ir ... Troliai Mumiai“.

  

 2014 m. spalio 31 d.

 

„Boružėlių“ grupės ugdytinės Smiltės tėtis biologas Tomas Kizas pristatė vaikams egzotinių gyvūnų kolekciją, suteikė galimybę patirti daug teigiamų emocijų ir pažinimo džiaugsmą.

 

  2014 m. spalio 23 d.

 

Konstitucijos dienos minėjimas 2014 m. spalio 19 d.

 

Spalio 13-17 dienomis mokykloje –daugiafunkciame centre vyko akcija „Sveikatingumo pertraukų savaitė“. Šia akcija buvo norima atkreipti mokyklos bendruomenės (ypač mokinių) dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, asmeninę atsakomybę už savo ir aplinkinių sveikatą, skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po protinio darbo.
Savaitę pasitikome šūkiu „Noriu ir galiu“. Visos savaitės pertraukos turėjo skirtingą tematiką. Pirmadienį - „Švaros galia“. Visuomenės sveikatos specialistė priminė vaikams, kaip svarbu kruopščiai plauti rankas. „Stebuklingas“ prožektorius leido įsitikinti, kiek lieka nešvarumų ant nuplautų rankų.

Antradienį šurmuliavo „Arbatos klubas“, kuriame mokiniai susipažino su vaistažolių galia. Jie ne tik skanavo vaistažolių arbatas su medumi, bet ir turėjo galimybę jas apžiūrėti, pauostyti, pačiupinėti.

Trečiadienis - „Sveikų pusryčių galia“. Mokiniai, padedami mokytojų ir tėvų, ruošė sveikas salotas. „Graikiškas“, „Rudenėlio“, „Vaisių“, „Marto “ ir daugybę kitų salotų skanavo visa mokyklos bendruomenė.

Ketvirtadienį užvaldė judesys. Mokiniai pertraukų metu mankštinosi skambant muzikai, bandė rankos taiklumą mėtant baudas.

Penktadienį kiekviena klasė kūrė plakatą, kuriame buvo užrašytas šūkis apie sveikatą. Bendruomenė buvo vaišinama šviežių vaisių sultimis bei morkų pyragu.

  2014 m. spalio15 d.

 

Spalio mėnesį ikimokykliniame skyriuje vyko „Rudens gėrybių“ paroda.

Ruduo – puikių akimirkų, gamtos pažinimo metas. Jis ryškiomis spalvomis nuspalvina ne tik miškus, sodus, daržus, bet priverčia ir mus sustoti bei apsižvalgyti, pamatyti, nustebti. Tai metų laikas, kai gamta žėri įvairiausiomis spalvomis, o jauni tėveliai įnirtingai suka galvas, ką originalaus būtų galima pagaminti kartu su savo mažyliais rudens gėrybių parodai. Tenka išsijuosus paplušėti, kol iš daržovių sukuri tikrą meno šedevrą, iš pabirų rudens lapų – tobulą puokštę. Daug išmonės bei išradingumo parodė vaikai ir jų tėveliai. Ant stalų išsirikiavo pingvinai, laiveliai iš cukinijų; moliūgai ir patisonai tapo karietomis ir nameliais; kalafiorai-avelėmis. O kur dar kiti darbeliai surinkti iš kelių rūšių daržo ir sodo gėrybių!
Nuoširdžiai dėkojame vaikučiams ir jų tėveliams už išradingumą.

Ruduo jau skuba atsisveikinti su mumis. Bet jis vėl sugrįš su savo nepakartojama spalvų palete ir gėrybių gausa…

  2014 m.spalio 09 d.

 

Pasaulinė gyvūnų diena 2014 m. rugsėjo 22 d.

 

Pradinių klasių mokiniai, mokytojos ir Dainavos seniūnijos ikimokyklinio ugdymo įstaigų bei mūsų, daugiafunkcio centro, ikimokyklinukai vykdė bendrą kasmetinį tautinio ir pilietinio ugdymo projektą „Akmenėlis kalba“ Projekto pagrindiniai organizatoriai - 4 klasės mokiniai ir jų mokytoja.

Kiekviena grupė pristatė trumpą savo sukurtą Akmenėlio pasakojimą, pristatė tiriamųjų darbų skaidres, komandos atliko įvairias užduotis.

 


 2014 m. rugsėjo 19 d.

 

Rugsėjo 19-oji – neformalaus ugdymo diena mokykloje, skirta Prezidento Aleksandro Stulginskio 45-osioms mirties metinėms paminėti. Pirmoji pamoka „Lieku su Lietuva“ vyko Kauno Gerojo Ganytojo bažnyčioje. Dalyvavo 1-10 klasių mokiniai bei mokytojai. Mokiniai skaitė savo kūrybinius darbus apie Prezidentą, deklamavo eiles, žiūrėjo buvusių mokinių sukurtą filmą apie mūsų mokyklą. Po to už a.a. Prezidentą buvo aukojamos šv. Mišios.

Vėliau Aleksandro Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenė susirinko į universalios lauko sporto aikštelės, kurią įrengė Lietuvos – Ukrainos UAB „Fortera“, atidarymą. Ji pritaikyta žaisti krepšinį, futbolą, tinklinį, rankinį ir kvadratą.

Atidarymo šventėje dalyvavo LR Seimo narė Orinta Leiputė, Kauno švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Ona Visockienė, Lietuvos – Ukrainos UAB „Fortera“ direktorius, Kūno kultūros ir sporto departamento bei Kauno miesto savivaldybės atstovai. Svečiai linkėjo naujoje aikštelėje kasdien sportuoti ir patirti daug džiugių akimirkų. Pasirašyta perdavimo priėmimo sutartis. Aikštelę pašventino Kauno Gerojo Ganytojo parapijos klebonas Jonas Stankevičius.

Pasibaigus atidarymo šventei, naujoje aikštelėje, stadione bei mokyklos salėje vyko sportinės varžybos.
  2014 m. rugsėjo 02 d.

 

Rugsėjo 1-oji - šventė visiems, dideliems ir mažiems. Tai Mokslo ir žinių, Laisvės diena.

Saulėtą Rugsėjo 1-osios rytą susirinkome, mokyklos kieme. Mokinius, jų tėvelius bei mokytojus pasveikino mokyklos direktorius Vytautas Dubauskas ir svečiai: Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Loreta Kudarienė, Seimo nariai Orinta Leiputė ir Kazimieras Kuzminskas, Kauno vaikų namų „Atžalynas“ direktorė Dalia Pajėdienė ir kiti. Visus susirinkusiuosius palaimino buvęs mūsų mokyklos mokinys parapijos kun. Audrius Matusevičius.

Po meninės programėlės, skambant mokykliniam varpeliui, dešimtokai palydėjo pirmokėlius į mokyklą, į pirmąją pamoką.

Prasidėjo mokinių ir mokytojų kelionė po žinių šalį...Pradinis puslapis